Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 1
Yandex
Гостей: 4
Всех: 5

Наши именинники


Именинников сегодня нет

Закон про реформи у медицині

1-08-2011, 22:38
Закон про реформи у медициніПрезидент України Віктор Янукович підписав Закон «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві»
Підписання Віктором Януковичем закону для пілотних регіонів надає правову базу та фактичне керівництво для продовження впровадження змін у системі охорони здоров’я Дніпропетровської області.
Законом встановлюється, що пілотний проект передбачає проведення протягом 2011-2014 років структурно-організаційної та функціональної перебудови системи охорони здоров’я у вибраних регіонах, що спрямована на підвищення ефективності та доступності медичних послуг для населення й є необхідною для розвитку системи охорони здоров’я України.
Валентина Гінзбург, керівник проекту модернізації охорони здоров’я в Дніпропетровській області говорить: «Закон врегульовує розділення закладів охорони здоров’я за видами надання медичної допомоги (первинної, вторинної, третинної та екстреної) шляхом створення центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), спеціалізованих за профілем та інтенсивністю медичних закладів як складових госпітальних округів та високоспеціалізованих закладів охорони здоров’я. Основою перебудови первинної медичної допомоги стане розвиток сімейної медицини. Також передбачається, що фінансування буде здійснюватися програмно-цільовим методом, це дозволить спрямовувати бюджетні кошти за видами медичної допомоги з бюджетів відповідних рівнів.
Наприклад, ЦПМСД будуть фінансуватися з районних бюджетів, а заклади вторинної медичної допомоги та екстрена медична допомога – з обласного бюджету».
Необхідність удосконалення й модернізації медицини в Дніпропетровській області назрівала вже давно, тому, коли в 2010 році Президент України Віктор Янукович визначив модернізацію системи охорони здоров’я одним з ключових напрямків реформування в Україні, на Дніпропетровщині, обраній пілотним регіоном, почали здійснювати перші кроки з модернізації медицини.
Проект управління модернізацією системи охорони здоров’я в Дніпропетровській області, презентований Дніпропетровською облдержадміністрацією 31 травня 2011 року, уперше розроблявся системно, за європейським зразком – з залученням міжнародних експертів, спираючись на кращий досвід країн, що вже пройшли подібну процедуру. Забезпечення максимальної прозорості та оперативності стало наріжним каменем усього підготовчого процесу.
Для забезпечення високої якості реалізації проекту, у відповідності зі світовими стандартами була створена організаційна структура команди, яка розробляє та буде реалізовувати проект. Робоча група проекту складається з трьох регіональних модулів проекту («Схід», «Центр» та «Захід»), якими керує Валентина Гінзбург, начальник головного управління охорони pдоров’я облдержадміністрації.
Діяльність робочої групи оцінюють консультанти міжнародної консалтингової компанії «Deloitte», чий професіоналізм і досвід було успішно використано вже в більше ніж 3000 проектів у сфері охорони здоров’я. На основі оцінок дій з модернізації охорони здоров’я експертами «Deloitte» керуючий комітет, у який увійшли провідні фахівці галузі та керівництво регіону, остаточно затверджує обрані вектори розвитку. Включення до складу керуючого комітету професорів медицини, головного лікаря Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова, талановитих управлінців державного апарату та незалежних експертів, дає можливість системно та всебічно модернізувати медицину Дніпропетровщини з максимальним охопленням усіх аспектів охорони здоров’я, таким чином досягаючи синергетичного ефекту.
Ефективність організації такої підготовки відзначив радник міністра охорони здоров’я України Дмитро Подтуркін: «Дніпропетровщина першою в Україні продемонструвала конкретні кроки впровадження модернізації. Це має забезпечити підвищення якості та доступності медичних послуг у регіоні».

Інформація надана Дніпропетровською облдержадміністрацією.


Обсудить на форуме (0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Какое качество для мэра города Вы считаете главным?

Честность
Менеджерский опыт
Патриотизм
Умение связно говорить
Религиозность
Другое качество