Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 1
Yandex
Гостей: 8
Всех: 9

Наши именинники


Именинников сегодня нет

Дніпропетровщина першою з пілотних регіонів запровадила реформу системи охорони здоров'я

18-01-2012, 20:48
Дніпропетровщина першою з пілотних регіонів запровадила реформу системи охорони здоров'яУже два тижні Дніпропетровська область живе в умовах реформованої системи охорони здоров’я: відбулося розмежування медичної допомоги за рівнями, завершено фінансове розмежування закладів охорони здоров’я. Про це в рамках прес-туру по закладам охорони здоров'я Дніпропетровського району заявила заступник начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.

“У 2011 році ми провели повну інвентарізацію усіх медичних закладів, що розташовані на території області. Це було необхідно для розмежування медичної допомоги за рівнями її надання — на первинну, вторинну, третинну та швидку медичну допомогу. Найголовнішим кроком став розподіл фінансування, щоб уникнути практики минулих років, коли кошти
витрачалися на утримування стаціонарів, а поліклініки та сімейні амбулаторії фінансувалася за остаточним принципом”, — сказала Олена Лугова.

У зв'язку з тим, що Дніпропетровщина є пілотним регіоном з реалізації оголошеної Президентом України Віктором Януковичем реформи системи охорони здоров'я, для області вперше передбачена субвенція з державного бюджету на придбання лікувально-діагностичного обладнання та автотранспорту для закладів первинної медико-санітарної допомоги — загалом область отримає 82 млн. грн., які будуть використані для придбання електрокардіографів, глюкометрів, сумок для лікарів та медсестер, легкових автомобілів для надання невідкладної допомоги.

Практичний сенс розмежування медичних закладів та їх фінансування полягає в тому, щоб зробити медичну допомогу більш доступною для пацієнтів, щоб вони потрапляли до потрібних їм спеціаліста в залежності від симптомів, тяжкості захворювання та загального стану здоров'я.

“Пацієнт як і раніше може звернутися по допомогу до найближчої амбулаторії до лікаря загальної практики. У залежності від складності захворювання пацієнта направляють або на госпіталізацію в стаціонар (вторинний рівень) за допомогою транспорту амбулаторії, або надають допомогу в процесі транспортування (екстрена допомога). Якщо хвороба легка, то пацієнту або надають допомогу в умовах денного стаціонару в тій амбулаторії, до якої він звернувся, або організовується стаціонар вдома у пацієнта під регулярним наглядом сімейного лікаря”, — сказала Олена Лугова.Дніпропетровщина першою з пілотних регіонів запровадила реформу системи охорони здоров'я

Нагадаємо, що проект модернізації системи охорони здоров'я в Дніпропетровській області було презентовано в Дніпропетровській облдержадміністрації 31 травня минулого року.
Унікальність цієї розробки полягає в тому, що вперше такий документ був створений системно, за європейським зразком, з використанням кращих практик країн та залученням консультантів міжнародної консалтингової компанії «Deloitte», які мають досвід успішних проектів у сфері охорони здоров'я.

“Підсумком цієї презентації став покроковий план розвитку системи охорони здоров'я Дніпропетровщини. У рамках реалізації цього проекту були виділені пріоритетні напрямки — розвиток закладів первинної медико-санітарної допомоги та екстреної медичної допомоги”, — зазначила Олена Лугова.

Наразі в області діють 53 центри первинної медико-санітарної допомоги з мережею підпорядкованих структурних підрозділів — 380 амбулаторій, які максимально наближені до місць проживання населення.Дніпропетровщина першою з пілотних регіонів запровадила реформу системи охорони здоров'я

Окремим самостійним блоком виділена екстрена медична допомога: протягом 2011 року затверджено 7 станцій швидкої медичної допомоги, відкрито 33 додаткових пункти базування бригад “швидкої”, додатково створено 40 бригад швидкої медичної допомоги.
Така мережа тепер обслуговує всю область, незважаючи на адміністративні межі між містами, селами та районами.

У результаті реформи заклади первинної медико-санітарної допомоги тепер фінансуватимуться з районних та міських бюджетів, а лікарні — з обласного. На дев'ятій сесії Дніпропетровської обласної ради було прийнято рішення про прийняття на баланс області міських та районних лікарень. Крім того, в лікарнях для забезпечення прозорості фінансової і професійної діяльності в рамках модернізації були створені Наглядові ради. Створення Наглядових рад при лікарнях — це загальносвітова практика. Вона застосовується в Європі. Це дає високу якість управління, перешкоджає корупції в медицині і дозволяє громадськості контролювати лікарні.


Обсудить на форуме (0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Стремитесь ли Вы питаться исключительно органическими продуктами, которые не содержат генетически модифицированных организмов и искусственных добавок?

Да, но не всегда получается
Ем все, состав меня не заботит
Никогда не думал(а) о составе продуктов