Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 1
Yandex
Гостей: 8
Всех: 9

Наши именинники


Именинников сегодня нет

У Дніпропетровську буде зменшено шкідливі викиди в атмосферу

10-11-2011, 17:42
У Дніпропетровську буде зменшено шкідливі викиди в атмосферуОлександр Вілкул: «За 2011 – 2012 роки у Дніпропетровську буде зменшено шкідливі викиди в атмосферу більше ніж на 15%. Це половина від п’ятирічного плану»

Про це голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул повідомив під час виїзної наради щодо виконання підприємствами міста Дніпропетровськ регіональної екологічної програми зі зменшення викидів у довкілля, яка реалізується в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону. Нарада пройшла на об’єкті будівництва сучасного комплексу охолодження коксового газу на коксохімічному виробництві ПАТ «Євраз – Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського», який дозволить зменшити шкідливі викиди в атмосферу зазначеного виробництва більше як на 20%.
У рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини стоїть важливе завдання – зменшити до 2015 року шкідливі викиди в навколишнє середовище на 30%. Для цього в області прийнята і діє регіональна програма зі зменшення викидів на 25-ти великих підприємствах, на які припадає 97% всіх викидів регіону. У рамках програми на кожному підприємстві розроблена ціла низка екологічних заходів, реалізація яких жорстко контролюється обласною владою. У подальшому програма передбачає запровадження сучасних систем моніторингу стану довкілля. Перша така система комплексного екологічного моніторингу буде запроваджена в місті Дніпродзержинськ восени 2012 року.
«Впроваджуючи сучасні екологічні технології підприємства Дніпропетровщини мають використовувати насамперед обладнання вітчизняного виробництва», – сказав Олександр Вілкул.
Також цього року в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону з ініціативи Олександра Вілкула була розроблена і прийнята обласною радою програма покращення екологічної ситуації в Кривому Розі, яка розрахована до 2022 року і передбачає фінансування в розмірі 11 млрд грн. Це наймасштабніша програма за роки незалежності України. В її рамках планується реалізувати понад 100 екологічних проектів, у тому числі й зі зменшення шкідливих викидів в атмосферу до 2022 року на 35% або на 139,1 тис тонн на рік.
У 2010 році викиди по Дніпропетровській області склали 933 тис тонн. Це 16% від викидів по всій Україні. З них найбільше припадає на Кривий Ріг – 395 тис тонн (42% загальнообласних викидів), на Дніпродзержинськ – 148 тис тонн (16%) та на Дніпропетровськ – 110 тисяч тонн (12% загальнообласних викидів).
«Враховуючи заходи зі зменшення викидів, які цьогоріч проводяться в Дніпропетровську у рамках обласної екологічної програми на Придніпровській ТЕС і на коксохімічному виробництві заводу імені Петровського, за підсумками 2011 – 2012 років в обласному центрі обсяг викидів скоротиться більш ніж на 15%. Це половина п'ятирічного плану, яка по місту Дніпропетровськ буде виконана фактично за півтора роки», - сказав губернатор.
Основний забруднювач повітря в Дніпропетровську – це Придніпровська ТЕС. На неї припадає 75% всіх викидів підприємств Дніпропетровська. Наразі там здійснюється ряд заходів зі встановлення сучасних електрофільтрів на енергоблоці №11, що дозволить вже до кінця 2011 року скоротити викиди на ТЕС на 25%.
Другим за величиною забруднювачем Дніпропетровська є завод імені Петровського разом з його коксохімічним виробництвом (колишнім коксохімічним заводом імені Калініна, який з 1 квітня цього року входить до складу ПАТ «Євраз – Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського»). На це підприємство припадає 7,4% загальноміських викидів в атмосферу.
Третім об'єктом за масштабом викидів у Дніпропетровську є Нижньодніпровський трубний завод. Там здійснюється впровадження нового електрометалургійного комплексу «Дніпросталь», і з його введенням в експлуатацію в наступному році буде повністю закрито питання щодо шкідливих викидів від мартенівського виробництва, яке буде закрито».
Під час наради генеральний директор ПАТ «Євраз – Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського» Геннадій Бергеман доповів губернатору, що за останній час на коксохімічному підприємстві заводу була введена сучасна система очищення коксового газу від сірководню. У результаті було удвічі зменшено викид сірководню в атмосферу – на 240 тонн на рік (загальна вартість проекту – 19,5 млн грн). Загалом на заводі з 2000 року по 2010 рік в 2,4 рази скоротилася кількість викидів в атмосферу – з 2,4 тис тонн на рік до 1 тис тонн на рік.
«Наразі на коксохімічному виробництві здійснюється другий великий крок по зменшенню викидів. Це будівництво сучасного комплексу з упровадження нової схеми охолодження коксового газу. На 95% роботи вже виконані. І в грудні цей комплекс буде введено в експлуатацію. Це дозволить більш ніж на 20% (на 214 тонн на рік) зменшити викид підприємством дуже шкідливих речовин важкої хімії – аміаку, ціаністого водню, сірководню, бензольних вуглеводів, нафталіну та інших», – зазначив керівник підприємства.
Він наголосив, що схема охолодження коксового газу, що впроваджується на підприємстві, найбільш передова. В Україні за такою схемою працює тільки Авдіївський коксохімічний завод. Основу нової системи охолодження становить колона шведської фірми «Альфа-Лаваль» – світового лідера з виробництва сучасного теплообмінного обладнання для промисловості. «Це єдиний елемент системи, який був закуплений за кордоном, адже в Україні таких установок немає. Усі інші складові, а їх більшість, це обладнання вітчизняного виробництва. Вартість проекту – 15 млн грн. З них тільки 6,7 млн грн витрачено на обладнання іноземного виробництва. Усі інші кошти пішли на придбання обладнання і послуг у вітчизняних компаній», – зазначив Геннадій Бергеман.
Олександр Вілкул зазначив, що реалізація Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини – це практичне втілення в області Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича, яка передбачає насамперед підвищення ефективності роботи підприємств базових галузей шляхом їх модернізації. «Зокрема, це реалізація масштабних інвестиційних проектів з упровадження інноваційних технологій, зменшення енергоспоживання та підвищення екологічних стандартів виробництва. Щодо заводу імені Петровського в Дніпропетровську, то це насамперед стосується впровадження технології безперервного лиття заготовки, про яку на підприємстві мова йде вже не одне десятиліття», – наголосив губернатор.
Також Олександр Вілкул звернув увагу керівника підприємства, що згідно з тристоронньою угодою обласної влади, профспілок та об'єднань роботодавців до кінця цього року середня зарплата на підприємствах базових галузей регіональної економіки має становити не менше 4 тис грн. При цьому середня зарплата на ПАТ «Євраз – Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського» станом на вересень 2011 року становила 3 677 грн. «Завдання керівництву заводу – виконати цю норму тристоронньої угоди до кінця поточного року», – сказав Олександр Вілкул.

Дніпрооблдержадміністрація


Обсудить на форуме (0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Оцените функционал сайта

Лучший из городских сайтов
Неплохой функционал
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился