Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 1
Yandex
Гостей: 17
Всех: 18

Наши именинники


Именинников сегодня нет

У парку ім. Глоби лікарі вчитимуть надавати першу долікарську допомогу

8-09-2011, 23:46
У парку ім. Глоби лікарі вчитимуть надавати першу долікарську допомогу У п’ятницю, 9 вересня, з 13:00 до 16:00 у дніпропетровському міському парку ім. Лазаря Глоби проводитиметься Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Акція організована за участю головного управління охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації, обласного комітету товариства Червоного Хреста, Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також центрів здоров'я.
Мета акції – ознайомити жителів Дніпропетровська та гостей обласного центру, а також учнів загальноосвітніх шкіл з прийомами надання первинної медичної допомоги. Зокрема, медичні працівники на манекенах покажуть, як надавати первинну реанімацію (проведення штучного масажу серця та штучного дихання), як вимірювати артеріальний тиск, робити перев’язку, накладати шини та жгути.
«Першу допомогу потерпілому можуть і повинні надавати не тільки медичні працівники, а й люди, які опинилися поряд з постраждалими. Від своєчасного і правильного надання першої долікарської допомоги залежить життя людини. Тому кожен повинен знати, як допомогти постраждалому в екстренній ситуації. Вчити цьому потрібно ще зі шкільних років», – наголошує начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург.
Подібні акції пройдуть у Кривому Розі (з 10:00 до 12:00 на Привокзальній площі станції «Червона»), та Павлограді (з 12:00 до 14:00 у парку ім. Горького), а також в приміщенні медичних училищ Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу, Нікополя та Павлограда. У рамках акції за завданням губернатора Олександра Вілкула в Дніпропетровській обласній науково-медичній бібліотеці, бібліотеках медичних училищ та в лікувально-профілактичних закладах області пройдуть також тематичні виставки навчальної літератури та періодичних фахових видань, де можна буде отримати всю необхідну інформацію щодо надання першої долікарської допомоги.

Довідково:

Всесвітній день надання першої медичної допомоги відзначається з 2000 року в другу суботу вересня з ініціативи національних організацій – членів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Основним завданням при наданні першої допомоги є проведення необхідних, простих медичних дій щоб врятувати життя постраждалому, зменшити його страждання та попередити ускладнення.
Екстрені ситуації, при яких необхідне надання першої допомоги, виникають несподівано. Це можуть бути забої, розтяги, переломи; відмороження або теплові удари; ураження електричним струмом; допомога при утопленні. Часто люди не знають елементарного, зокрема, як перев’язати рану, виміряти температуру тіла чи артеріальний тиск. Дуже важливим є вчасне надання першої медичної допомоги при дорожньо-транспортних пригодах. За інформацією головного управління охорони здоров’я в Україні в середньому щорічно реєструється 40-45 тисяч дорожньо-транспортних пригод, в яких травми різного ступеню тяжкості отримують близько 50 тисяч людей. Безпосередньо на місці дорожньо-транспортних пригод або на шляху в лікарню від травм, отриманих під час аварії, гине більше половини постраждалих. Медики переконують, що багатьох людей можна було б врятувати, якби учасники дорожнього руху мали відповідні навички надання першої медичної допомоги.


Обсудить на форуме (0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Увеличилось ли в последнее время на улицах Верхнеднепровска количество мусора?

Как было раньше, так и сейчас
Немного увеличилось
Стало чище