Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 1
Yandex
Гостей: 17
Всех: 18

Наши именинники


Именинников сегодня нет

Спілкування держави і громадян on-line

31-08-2011, 15:10
Спілкування держави і громадян on-lineОлександр Вілкул: «Дніпропетровська область першою в Україні впроваджує програму електронного управління регіоном»

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод і генеральний директор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків підписали Меморандум про взаєморозуміння і «дорожню карту» програми «Електронний регіон» терміном на 5 років. Впровадження системи електронного управління в області дозволить підвищити її конкурентоспроможність, полегшити управління областю та підвищити ефективність надання послуг її жителям.
«Дніпропетровська область – лідер серед регіонів України з інвестицій. Тут виробляється п'ята частина всієї промислової продукції України і 11% ВВП. Нам важливо не тільки закріпити ці досягнення, а й рухатися далі, розвиваючи економіку й соціальну сферу. Пріоритетними напрямками в розвитку регіону є прозорість управління, розвиток агропромислового комплексу й будівельної галузі, а також освіта, охорона здоров'я та екологія. Як показав світовий досвід, впровадження електронного управління дасть нам можливість більш швидко і якісно забезпечити реалізацію цих пріоритетів. Для цього ми скористаємося напрацюваннями та глобальним досвідом корпорації Microsoft, у співпраці з якою ми і будемо реалізувати програму «Електронний регіон»,р – зазначив Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської ОДА.
Підписання «дорожньої карти» передбачає системне впровадження технологій, що забезпечують ефективність ключових напрямків діяльності області. Основні пріоритети програми «Електронний регіон» – це простота управління областю, легкість ведення бізнесу та прозорість роботи влади для громадян. У рамках програми протягом 5-ти років будуть реалізовані більше 50-ти проектів в сфері освіти, охорони здоров'я, будівництва, агропромислового сектора, екології і житлово-комунального господарства. У результаті Дніпропетровська ОДА отримає ефективні інструменти управління, бізнес і громадяни області – прозорі і зрозумілі процеси взаємодії з владою.
«Дніпропетровська область – перший в Україні регіон, який буде впроваджувати систему електронного управління. Це свідчить про високий рівень управлінської культури та стратегічне мислення керівництва області. У XXI столітті використання ІТ-інструментів для підвищення ефективності управління – необхідна умова успіху. «Електронний регіон» – це програма, спрямована на підвищення конкурентоспроможності Дніпропетровської області, на розвиток її економіки і підвищення якості життя її жителів», – зазначив Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».
«Система електронного управління та взаємодії між відомствами покликана забезпечити кожному громадянину можливість отримувати від держави послуги в режимі он-лайн через різні канали доступу – портали, інформаційні кіоски і т.д.
Такі рішення дозволяють зняти з громадянина навантаження зі збору документів у різних державних установах і відомствах і перекласти її на державні органи. Наприклад, при отриманні субсидії вся необхідна інформація про заявника та його родину буде в доступі реєстратора субсидій», – сказав Олександр Вілкул. На сьогодні проект «Електронний регіон» знайшов підтримку депутатського корпусу обласної ради на чолі з головою Євгеном Удод. Обласна рада взяла значну участь у розробці та обговоренні проекту, у тому числі – з міжнародними консультантами.
Дніпропетровська область технічно, технологічно і кадрово готова стати «пілотним» майданчиком для відпрацювання єдиних стандартів, протоколів і регламентів у сфері електронного управління. Широке використання інформаційних технологій уже сьогодні є невід'ємною частиною управлінської діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Дніпропетровщини.
В області вже створена необхідна інфраструктура інформатизації:
• Єдиний телекомунікаційний центр області;
• Регіональний центр сертифікації електронних ключів;
• Корпоративна мережа області, яка об'єднує електронні ресурси облдержадміністрації, облради, 22 районів області і 334 сільських та селищних рад.
Дніпропетровщина стала першим регіоном України, який створив свій акредитований Регіональний центр сертифікації електронних ключів. Завдяки цьому розпочато впровадження в роботу органів місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади технології електронного цифрового підпису.
В облдержадміністрації та обласній раді запроваджено внутрішній електронний документообіг автоматизованої системи "ДОКПРОФ" на принципово новому рівні з використанням електронного цифрового підпису. До системи підключені всі управління облдержадміністрації, та до кінця року будуть підключені всі райдержадміністрації.
Дніпропетровщина перейшла до системного підходу з автоматизації процесів діловодства та переведення адміністративних послуг в електронний вигляд. Особливе місце в рамках регіональної програми інформатизації займає проект «Відкрита влада», який включає «Урядовий контактний центр», офіс адміністративних послуг, веб-портал «Відкрита влада».
Центр обладнаний сучасною комп'ютерною технікою та комфортними кабінетами для перебування відвідувачів. Звернувшись до Центру, підприємець Дніпропетровщини має можливість отримати необхідну адміністративну послугу за принципом "єдиного вікна".
Щоденний електронний моніторинг роботи дозвільних центрів області та звернень громадян – це можливість оперативного реагування на "виклики" і своєчасне прийняття управлінських рішень. Впровадження програми електронного моніторингу дозволило зменшити в 10 разів число порушень термінів видачі документів дозвільного характеру суб'єктам господарювання. Відвідувачі Центру мають можливість залишити своє електронне звернення до керівництва облдержадміністрації за допомогою сенсорних інформаційних кіосків.
Веб-портал «Відкрита влада» – це інформаційний ресурс з актуальною інформацією для різних цільових груп населення щодо роботи дозвільної системи і найбільш важливих питань життєдіяльності громадян, який постійно оновлюється.
Microsoft має великий досвід співпраці з державними органами всіх рівнях у всьому світі. Використовуючи цей досвід, Microsoft розробив систему кроків для підвищення конкурентоспроможності держав. Згідно з цими пропозиціями, для розвитку свого потенціалу Україні потрібно інвестувати освітній, кадровий і технологічний потенціал. На даний момент Україна займає 89 місце з 139 країн світу в останньому Глобальному індексі конкурентоспроможності Світового економічного форуму. Інвестиції дадуть можливість Україні увійти до списку інноваційних, а, отже, конкурентоспроможних економік світу.
Успішна реалізація в Дніпропетровській області проекту електронного управління регіоном стане стартовим майданчиком для всієї Україні з впровадження цифрових технологій. Це забезпечить доступність будь-якої послуги та інформації для наших громадян і бізнесу, прибере перешкоди між ними і владою, стане потужним бар'єром для корупції і стимулом для динамічного соціально-економічного розвитку, який забезпечить підвищення якості життя кожного українця.

ДОВІДКА

Перше рішення Microsoft в сфері електронного управління було розроблено в 2001 р., а пізніше впроваджено в ряді країн, наприклад, у Великобританії (2004 р.), де на його базі працює сайт держпослуг www.directgov.co.uk.
Про корпорацію Microsoft Заснована в 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні працює компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення, а також впровадження і локалізація новітніх технологій на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Microsoft можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft – це охороняємий товарний знак Microsoft Corporation у США та/ або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.
Запрошуємо отримати додаткову інформацію і дізнаватися про найсвіжіші новини на віртуальному прес-центрі «Майкрософт Україна»: microsoftua.wordpress.com


Обсудить на форуме (0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Что Вы делаете с купленными Вами и прочтенными книгами?

Не покупаю книг
Передаю друзьям и знакомым
Отдаю на благотворительные мероприятия
Просто выбрасываю
Оставляю в людных местах