Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 0
Отсутствуют.
Гостей: 13
Всех: 13

Наши именинники


Именинников сегодня нет

У вересні Петриківський розпис буде представлений на виставці у Франції

28-07-2011, 08:33
У вересні Петриківський розпис буде представлений на виставці у ФранціїУ вересні майстриня Петриківського розпису Галина Назаренко проведе свою персональну виставку «Петриківка – перлина України» в Парижі.

Виставка організована за підтримки голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула та голови обласної ради Євгена Удода.
На виставці будуть представлені близько 50 робіт майстрині, зокрема, розписані тарілки, скриня, розписи на папері. Про це повідомив голова Петриківської райдержадміністрації Володимир Муха. Він зазначив, що Петриківський розпис активно розвивається та має велике визнання як в Україні, так і за кордоном.
Сьогодні в селищі Петриківка Дніпропетровської області функціонує Центр народної творчості «Петриківка», який очолює заслужений художник України Андрій Пікуш. Тут працює близько 40 художників-декораторів. Також у Петриківці працюють близько 200 художників-надомників, які самостійно ведуть свою діяльність.
Коментуючи ситуацію навколо колишньої фабрики «Дружба», Володимир Муха зазначив, що на фабриці до 2001 року працювали 2 цехи – пресовий та експериментальний. У пресовому цеху знаходилися застарілі преси, на яких із тирси виробляли заготівки для тарілок. В експериментальному цеху працювало декілька художників. Вони розробляли малюнок, який фабрика запускала в масове виробництво. Тарілок з однаковим малюнком на фабриці випускали тисячі.
За словами Володимира Мухи, така продукція не має попиту на ринку.
Сьогодні майстри Петриківського розпису для своєї продукції використовують екологічно чисті матеріали: якісну деревину липи, вільхи, берези, яку замовляють у Петриківці, на Полтавщині та Сумщині. Крім того, художник для кожного нового виробу розробляє новий малюнок, який у подальшому не повторюється.
З 2001 року фабрика «Дружба» була приватизована, у 2002 році звідти звільнилися всі працівники. А в 2004 році фабрика «Дружба» була ліквідована.
Наразі в селищі Петриківка на території колишньої фабрики розташовані приміщення промислового призначення, які знаходяться в приватній власності.

Інформація надана Дніпропетровською облдержадміністрацією.


Обсудить на форуме (0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Увеличилось ли в последнее время на улицах Верхнеднепровска количество мусора?

Как было раньше, так и сейчас
Немного увеличилось
Стало чище