Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 1
Yandex
Гостей: 5
Всех: 6

Наши именинники


Именинников сегодня нет

Анкета учасника Всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей

26-04-2011, 20:21
АНКЕТА учасника Всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей

Назва музею:    Верхньодніпровський районний народний історико – краєзнавчий музей

Контактна інформація:
Адреса підприємства: площа Щербицького, 4       місто Верхньодніпровськ
Поштовий індекс           51600
Керівник музею              Коновал Наталія Іванівна
Ініціатори створення    Верхньодніпровська районна рада, Верхньодніпровська районна держадміністрація, група краєзнавців району
З якого часу існує      з 1963 року
Кількість відвідувачів з часу відкриття  з 2004-2009рр 8289 відвідувачів
Розпорядок роботи музею щодня з 8.00 до 17.00 вихідні - субота і неділя

Контактна особа:
ПІБ:   Коновал Наталія Іванівна   Посада: директор музею
Телефон: 0673879418  Факс: 3-20-65 
 Електронна пошта: vidil –kultury @ rambler. ru

Концепція музею:
Мета музею: цілеспрямоване збирання, зберігання та експонування предметів матеріальної і духовної культури Верхньодніпрощини та проведення на їх основі широкої масової, наукової, освітньої та культурно-виховної роботи.
Тематичні блоки експозиції: Музей розміщений в окремому приміщенні площею 722 кв.м. експозиція займає 9 залів: зал етнографії, зал історії від найдавніших часів до 1941 року, зал Бойової Слави,  діорама „Битва за Дніпро на Пушкарівському плацдармі”, зал історії від 1945 року до нашого часу, картинна галерея, стаціонарна виставка Заслуженого художника України Потапенка А.І. „По шевченківських місцях”, зал пам’яті В.В.Щербицького та виставковий зал.
Оригінальні та унікальні експонати: кам’яні сокири та інші знаряддя первісних людей, ліпна посудина доби бронзи, козацька зброя та предмети вжитку козацьких часів, знаряддя праці, реманент, предмети вжитку, вишиті сорочки та рушники 19ст., особисті речі сім’ї Щербицьких, картини художника А.І.Потапенка, скульптури С.С.Андрейченка та ін.

Меценати і друзі музею:  Верхньодніпровська районна рада, Верхньодніпровська міська рада,  Рада музею,  Благодійна організація „Благодійний фонд „Українська державність” ім. В.В.Щербицького”, ТОВ „Астра” генеральний директор В.Г.Тарабан, приватний підприємець В.Ф.Дідик.
За рахунок яких коштів утримується: районний бюджет

1.Опишіть форму екскурсій та цільову аудиторію музею: Протягом 2004-2009 року було розроблено та проводяться оглядові та  тематичні екскурсії по залах музею. Організовано автобусні екскурсії по місцях бойової слави, місцях історичних та природничих пам’яток Верхньодніпровщини. Переважна більшість відвідувачів музею – учні середніх шкіл, ПТУ №80, студентів аграрного коледжу. Тому головними формами роботи є уроки –екскурсії, уроки засвоєння нових знань, уроки – презентації, семінарські заняття, уроки – історичні розвідки, захист рефератів, уроки – практикуми з архівними документами тощо. 

11.Розкрийте просвітницьку діяльність музею:  Музей проводить велику пошукову та просвітницьку роботу. За 2004-2009 рік проведено 376 екскурсій. Крім екскурсійної роботи  організовано 32 виставки. Серед них фотовиставка еколого-туристичного об’єднання „Орлан”, виставки місцевих художників Невзорова М.І., Кисельова Є.А., Пушкар К.О., Потапенко С.С., гуртка „Петриківський розпис” ПДЮТ та ін.  
       З 2005 року в музеї склалася традиція проводити  етнографічні свята „Різдвяні вітання”. Обов’язковим атрибутом свята стало встановлення ялинки, прикрашеної іграшками  другої половини 20 ст., своєрідної ретро-ялинки. На свято запрошуються краєзнавці, ветерани, друзі музею, етнографічні колективи.  
       Особливо дружні стосунки склалися з відділом освіти. На базі музею проводилися  районні семінари директорів шкіл району, заступників директорів з навчально –виховної роботи, вчителів історії, відвідали музей учасники обласного семінару вчителів обслуговуючої праці, керівники еколого – натуралістичної роботи з районів області. В  2005 року  було створено гурток юних краєзнавців – екскурсоводів з числа учнів Верхньодніпровської сш №3.  
       З 2006 року в музеї було започатковано традицію напередодні Всесвітнього дня музеїв проводити свято „Музей збирає друзів”. На свято запрошуються представники органів районної влади, спонсори,  місцеві поети, письменники та художники. Проводився вечір романсу „Я Вас любив як молодість свою” та вечір вальсу „Вальс, вальс, вальс...”.
      Протягом 2004-2009 років проводилися заходи до 150-річчя від дня народження Д.І.Яворницького, 315-річниці від дня народження кошового отамана  Петра Калнишевського, 300-річчя виступу гетьмана Івана Мазепи. Експозиція залів була доповнена матеріалами про Івана Виговського та Конотопську битву, матеріалами до 360-річниці подій у Кам’яному Затоні.
     Постійно в музеї проводяться відео лекторії для учнів шкіл та жителів Верхньодніпровщини (зокрема, присвячені Дню соборності України , 90-річчю створення першого уряду України та 75 –річчю створення Дніпропетровської області та ін.)  
       В лютому 2008 року  у Верхньодніпровську відбувалися торжества присвячені 90-річчю від дня народження В.В.Щербицького. Музей відвідала поважна делегація на чолі з головою обласної ради Ю.Г.Вілкулом. Експозиція Залу пам’яті В.В.Щербицького поповнилася матеріалами, експонатами, подарованими сім’єю , друзями Щербицьких та Благодійною організацією „Благодійний фонд „Українська державність”   ім В.В.Щербицького”. 
      У вересні – жовтні 2008 року проводилися заходи до 65-річниці визволення нашого району від фашистських загарбників ( тематичні екскурсії до Залу Бойової Слави, автобусні екскурсії по місцях боїв на плацдармах, зустрічі з ветеранами). У жовтні 2009 року відсвяткували 65-річницю визволення України. Продовжується створення відеотеки спогадів ветеранів війни. 
     Протягом 2007 - 2009 років музей проводив збір матеріалів про Голодомор 1932-1933 років. Було відкрито нову експозицію в залі історії від найдавніших часів до 1941 року. Разом з проводилися урок – реквієм „Засвіти свічку”, урок пам’яті та ін. 
      27 вересня 2008 року  на святкуванні Всесвітнього Дня туризму у місті Києві  Верхньодніпровщина представляла Дніпропетровську область. Значну частину експонатів і матеріалів для виставки надав районний музей.
     У березні 2008 року  Верхньодніпровський районний народний історико – краєзнавчий музей отримав диплом першого ступеню на звання „Кращий сільський музей області”.
Анкета учасника Всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей 
Анкета учасника Всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей






Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Что для Вас День Независимости Украины?

Обычный выходной день
Важный праздник для меня лично
Мне все равно
Я до сих пор ностальгирую по СССР
Возможность уехать за город