Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 1
Googlebot
Гостей: 63
Всех: 64

Наши именинники


timyr_rio (39)

Скористайтесь податковим компромісом

4-02-2015, 14:27
Скористайтесь податковим компромісомУвага! З 17 січня до 16 квітня 2015 року бізнес має законний механізм податкового компромісу. Після цього наступає крімінальна відповідальність за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ.

Інтерв'ю Першого заступника начальника Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ковальчук Віктора Івановича
На тему: «Податковий компроміс – можливість для бізнесу»

Підкажіть будь ласка, як на практиці можна застосувати податковий компроміс?
Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).
Під заниженням податкових зобов’язань для цілей застосування податкового компромісу слід розуміти неправомірне формування платником податків даних податкового обліку (формування податкового кредиту з податку на додану вартість або витрат з податку на прибуток) у податкових періодах до 1 квітня 2014 року, що призвело до заниження належних до сплати сум податкових зобов’язань.
Звертаю увагу, що у разі досягнення податкового компромісу перевірки щодо податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за уточненими операціями у наступних періодах за вказаними податками контролюючими органами не проводяться.

Хто підпадає під застосування податкового компромісу?
Процедура податкового компромісу поширюється на:
1) випадки добровільного декларування платником податків занижених податкових зобов'язань з податку на додану вартість (далі – ПДВ) та податку на прибуток у відповідних податкових звітних періодах до 1 квітня 2014 року;
2) випадки добровільного декларування платником податків занижених
податкових зобов'язань у разі, коли у платника податків незалежно від процедури податкового компромісу за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки;
3) випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ не узгоджені відповідно до норм Кодексу;
4) неузгоджені суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура адміністративного оскарження;
5) неузгоджені суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового оскарження.
Податкові зобов’язання згідно із процедурою податкового компромісу сплачуються платником податків до бюджету у розмірі 5 % від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 % вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

А якщо під час перевірки встановлено не відповідність даних?
У разі встановлення фактів щодо невідповідності Заяви про компроміс по ППР та податкового зобов’язання, щодо якого її подано, умовам податкового компромісу, передбаченим Кодексом, контролюючим органом приймається рішення щодо непогодження застосування процедури податкового компромісу, яке надсилається платнику податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручається платнику податків (його законному представнику чи уповноваженому представнику) під розписку.
У випадку прийняття контролюючим органом рішення щодо погодження застосування податкового компромісу та сплати платником податків узгодженої суми податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів з дня надання ним Заяви про компроміс по ППР у розмірі 5 відсотків від суми податкового зобов’язання, інша частина у розмірі 95 відсотків від суми податкового зобов’язання, а також штрафні та пеня вважаються погашеними.

Наскільки довга процедура досягнення податкового компромісу?
Процедура досягнення податкового компромісу триває не більше 70 календарних днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку.
Заява про компроміс подається платником податків у довільній формі, в якій зазначається про подання уточнюючого розрахунку для застосування до нього процедури досягнення податкового компромісу, та повинен містити дані, які дають можливість чітко ідентифікувати кожну господарську операцію.
У разі, якщо контролюючим органом прийнято рішення про необхідність проведення документальної позапланової перевірки, така перевірка проводиться відповідно до норм пункту 3 підрозділу 92 XX «Перехідні положення» Кодексу. Документальна перевірка залежно від обставин може бути виїзна або невиїзна та проводиться за процедурою, встановленою Кодексом.

На Вашу думку який економічний ефект зміни можуть принести вже в цьому році?
Більшість законів та податкових змін - це ніби відповідь бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро, а це в свою чергу міліони в бюджет держави, новий рівень якості та відповідальності за свою діяльність. Адже тепер бізнес має законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Завдяки такій добровільній акції декларування недоплачених податків бізнес отримає можливість відкрито працювати, проходити аудит та залучати фінансування для розвитку своєї підприємницької діяльності.

Дехто стверджує, що кількість податків не скоротилася, а перетрансформувалася, що можете прокоментувати?
Це однозначно не так, реформою скорочено кількість податків і зборів вдвічі – до 11. Уважно поміркуйте: серед загальнодержавних податків залишилися лише 7:
- податок на прибуток підприємств,
- податок на доходи фізичних осіб,
- ПДВ,
- акцизний податок,
- екологічний податок,
- рентна плата,
- мито.

А серед місцевих податків і зборів лишились:
– податок на майно,
- єдиний податок,
- збір за місця для паркування транспортних засобів і туристичний збір.


З 01.01.2015 року зникають: збір за першу реєстрацію транспортного засобу, плата за надра, збір за користування радіочастотним ресурсом, за водокористування, лісові ресурси, виноградарства, цільові надбавки, збір за запровадження деяких видів підприємницькій діяльності. В результаті зменшиться навантаження на бухгалтерії, скоротиться кількість платежів, звітів і витрати на облік податків.


Обсудить на форуме (0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Какую проблему Вы считаете самой насущной для Украины?

Низкий материальный уровень населения
Украинскую ментальность
Отсутствие лидеров
Советское прошлое
Инфляцию
Кадровый голод
Статус русского языка
Другую проблему