Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 1
Yandex
Гостей: 22
Всех: 23

Наши именинники


Именинников сегодня нет

Визволення Верхньодніпровського району

2-11-2013, 19:53
Визволення Верхньодніпровського районуЧерез два місяці після початку війни було окуповано Верхньодніпровський район.
Окупація тривала 793дні (це – два роки, два місяці, два дні). За час війни з району призвано до лав Червоної Армії 8748 воїнів, загинуло – 5656. До Німеччини було вивезено 3864 верхньодніпровців.

Після визволення району було знайдено 2 місця масового поховання мирних жителів (в одній могилі - 327, в другій - 60).
У вересні 1943 року радянські війська вийшли на лівий берег Дніпра. Війська Степного (з 20жовтня – це 2-й Український фронт) здійснювали переправу на ділянці від Кременчука до Верхньодніпровська. Плацдарм біля Мишуриного Рогу утримувала 37 армія, Бородаївки - 7армія, Пушкарівки – Верхньодніпровська – 57 армія, Сошинівки – Аули 46 армія (3-й Український фронт).

Бої за район тривали з 25 вересня по 23 жовтня 1943 року. В братських могилах району поховано 15 371 воїн, 8322 - невідомих. 10 тисяч радянських воїнів поховано в братській могилі села Пушкарівки – це найбільша братська могила в Дніпропетровській області.


Обсудить на форуме (0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Какое качество для мэра города Вы считаете главным?

Честность
Менеджерский опыт
Патриотизм
Умение связно говорить
Религиозность
Другое качество