Топ новостей


Сейчас на сайте


Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.
Роботов: 0
Отсутствуют.
Гостей: 24
Всех: 24

Наши именинники


Именинников сегодня нет

Олександр Вілкул відкрив у Верхньодніпровську комплексну експозицію, присвячену Володимиру Щербицькому

15-05-2012, 01:41
Олександр Вілкул відкрив у Верхньодніпровську комплексну експозицію, присвячену Володимиру ЩербицькомуГубернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул та народний депутат України Сергій Глазунов відкрили у Верхньодніпровському народному історико-краєзнавчому музеї першу в Україні комплексну експозицію, присвячену видатному державному діячу України Володимиру Щербицькому.
У просторій залі Верхньодніпровського краєзнавчого музею, яка займає понад 100 квадратних метрів, розташовано комплексну експозицію, Олександр Вілкул відкрив у Верхньодніпровську комплексну експозицію, присвячену Володимиру Щербицькомуприсвячену життю і діяльності Володимира Щербицького – видатного державного діяча, який народився на Дніпропетровщині у місті Верхньодніпровськ. Майже 27 років він був у керівництві України – головою Ради Міністрів УРСР (1961-1963, 1965-1972) та першим секретарем ЦК КПУ (1972-1989). До цього Володимир Щербицький працював на керівних посадах у Дніпропетровській області.
«Дніпропетровщина виростила багато яскравих історичних особистостей, які творили історію нашого регіону і країни. Ми пам’ятаємо і пишаємося нашими видатними земляками. Повага до історії та наступність поколінь – це потужна складова духу нашого регіону. Сьогодні ми відкриваємо експозицію, присвячену Володимиру Щербицькому. Його ім’ям названі площі та вулиці в містах та районах області. Зала пам'яті Володимира Щербицького дозволить глибше пізнати історію нашої країни. Це данина пам’яті керівникові, який працював на результат, любив Дніпропетровщину і Україну, і зробив величезний внесок в їх соціально-економічний розвиток», - сказав на відкритті Олександр Вілкул.
За роки, коли Володимир Щербицький перебував на вищих керівних посадах, у чотири рази зріс економічний потенціал України. Обсяги промислового виробництва зросли в п'ять разів. У два рази збільшилися обсяги виробництва сільгосппродукції. Побудовано сотні тисяч кілометрів доріг, десятки мостів, тисячі шкіл, садочків, лікарень. Був створений потужний космічний промисловий потенціал держави. Україна увійшла в число найбільш розвинених країн Європи та світу.
«Державна діяльність – це, перш за все, відповідальність перед своїм народом та створення умов для розвитку країни та її громадян. Володимир Щербицький вирізнявся твердістю та рішучістю у відстоюванні інтересів Дніпропетровщини та України. Своїми справами він заслужив повагу і сьогодні ми вшановуємо пам'ять нашого видатного земляка», - сказав Сергій Глазунов .
У залі пам’яті у Верхньодніпровському районному народному історико-краєзнавчому музеї знаходяться унікальні фотографічні матеріали та особисті речі сім’ї Щербицьких. Значну кількість експонатів музею подарували родина та друзі Володимира Щербицького, активну участь у поповненні музейного фонду бере благодійна організація «Благодійний фонд «Українська державність» імені В. В. Щербицького».
Також у заході узяли участь голова президії Верховної Ради України 1975 – 1991 років Валентина Шевченко, друзі та соратники Володимира Щербицького.
Перед відкриттям експозиції у музеї відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам’ятника Володимиру Щербицькому.
Оформлення експозиції відбулось у 2011 році за ініціативи народного депутата України Сергія Глазунова та за підтримки голови облдержадміністрації Олександра Вілкула.
Роботи здійснювали криворізькі художники-дизайнери, застосовуючи сучасні художньо-оформлювальні технології. Серед виставлених експонатів: унікальні фото, особисті речі родини Щербицьких та сімейна реліквія – портрет Тараса Шевченко, творчість якого у родині Щербицьких цінували особливо. Також у залі пам’яті Володимира Щербицького відновлено інтер’єр кімнати його матері – Тетяни Іванівни та куточок шкільного класу, в якому навчався юний Володимир Щербицький.
Олександр Вілкул відкрив у Верхньодніпровську комплексну експозицію, присвячену Володимиру ЩербицькомуГубернатор Олександр Вілкул після екскурсії експозицією залишив пам’ятний запис у книзі відгуків у музеї:
«Ця експозиція дає можливість нашим молодим землякам торкнутися історії людини, яка любила рідну землю і робила все для її розвитку. Вона є важливим елементом патріотичного виховання, яка в умовах незалежної України надихає молодих людей на розвиток і гідні вчинки заради Дніпропетровщини та України».


Обсудить на форуме (0)


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.


www.vdn.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Голосование


Обращались ли Вы к астрологам, гадалкам, магам, хиромантам, знахарям?

Никогда не обращался
Для предсказания будущего
Они решили мою проблему
Они меня обманули
Для составления астропрогноза
Приворотов, наведения порчи
Я сам астролог и/или гадалка и/или маг и/или хиромант и/или знахарь